Ingliz Learner (EL)

Ingliz Tilini O'rganuvchi Dastur

Minnetonka maktab tumani k-12 sinflarida ingliz tilini o'rganuvchi o'quvchilar ehtiyojlarini qondirish uchun o'quv dasturini taklif etadi. Ushbu dastur ikki sohalarni murojaat: til olish va madaniy tuzatish.

Ingliz Learner (EL) dasturi ba'zan ikkinchi til dasturi sifatida ingliz Learner dasturi yoki ingliz deb ataladi mumkin. Til aloqa va akademik va shaxsiy ehtiyojlarni bajarish uchun muhim vositadir. El bo'limi xodimlari sinf va shaxsiy muvaffaqiyat ko'maklashish orqali barcha tillar va madaniyatlar uchun Amerika ingliz va hurmat mazmunli tushunish da'vat.

Bizning maqsadimiz har bir o'quvchining birinchi til darajalariga, akademik va ijtimoiy kontekstlarda ingliz qobiliyatiga va maktabga tayyorligiga berilgan har bir el talabasi uchun tegishli o'quv tajribalarini taqdim etishdir.

Minnetonkaning EL dasturi talabiga binoan mavjud bo'lgan til o'rgatuvchi o'quv dasturi (LIEP)rejasiga ega.

Bir Qarashda Minnetonka EL

  • Taxminan 180 talabalar tuman keng (100 boshlang'ich, 80 o'rta).
  • Talabalar ko'proq gapirish uylaridan kelgan 40 turli tillar.
  • Minnetonkadagi ingliz tilidan boshqa yuqori tillarga: ispan, Xitoy, rus, Somali, Kambodja (Kxmer) va Arab tillari kiradi.

EL Resurslari


Aloqa

Kristina Breen
Maxsus ta'lim va EL ijrochi direktorichristine.breen@minnetonkaschools.org
952-401-5036

EL O'qituvchi

Chelsi Iordaniya (Bo'lim Kafedrasi)
Minnetonka Yuqori Maktab
chelsea.jordan@minnetonkaschools.org

Kristyn Rim
Minnetonka Yuqori Maktab
kristyn.roman@minnetonkaschools.org

Heather Daldoul
Aniq Springs Boshlang'ich va MCEC
heather.daldoul@minnetonkaschools.org

Maura Devanie
Deephaven Boshlang'ich
maura.devanie@minnetonkaschools.org

Jayna Rafferty
Excelsior Boshlang'ich
jayna.rafferty@minnetonkaschools.org

Morgan McAllister
Groveland Boshlang'ich va MME
morgan.mcallister@minnetonkaschools.org

Kari Binning
Minnewashta Boshlang'ich va MMW
kari.binning@minnetonkaschools.org

Tatyana Fridman
Scenic Yuksaklikka Boshlang'ich
tatyana.fridman@minnetonkaschools.org

Tuman Paraprofessionals

Makayla Bozoian
makayla.bleeker@minnetonkaschools.org

Debra Qora
debra.black@minnetonkaschools.org

Tami Braiedy
tami.braiedy@minnetonkaschools.org